Ana içeriğe atla

Tanıtım Videosu Yapma

Ürün satarak iş yapanların en başarılı sonuçları alabilmeleri için tabi ki iyi bir reklama ihtiyaçları vardır. Bu reklamlar genelde video şeklinde hazırlanır. Çünkü videoların bu şekilde hazırlanması daha çok dikkat çeker. Bu şekilde daha çok kişiye ulaşabilir ve ilgi çekici videolarla ilgiyi kolaylıkla çekebilirsiniz. Sizlerde ürünleriniz içintanıtım videosu yapma yolunu tercih edecekseniz sizleri sitemizde ki iletişim formunu doldurmaya davet ediyoruz. İletşim formunu doldurun ve gönderin. En kısa sürede tarafınıza dönüş sağlayacağız.

https://www.tanitimvideo.net/tanitim-videosu-yapma 
Tanıtım Videosu Yapma Örneği https://www.youtube.com/watch?v=on6e5L5XMXw
Tanıtım Videosu Yapma Fiyatlarıiletişim için tıklayın

Tanıtım Videosu Nedir Bir ürünün veya firmanın tanıtımı için en etkili şekilde geri dönüş almak istiyorsanız iyi bir tanıtım filmine ihtiyacınız vardır mutlaka. Hedef kitleye yönelik bir şekilde hazırlanan bu tanıtım videoları ürünlerinizin veya firmanızın tanıtımını yaparak sat…

Animasyon Tanıtım Videosu Nedir? Nasıl Yapılır?

Animasyon Nedir? Nasıl Yapılır?

Gerçekte var olmayan bir olgunun(çizimlerin), fiziki olaylara uygun veya uygun olmayan detaylarla gerçek bir video çekim görüntüsüne bürünme şekli olarak bir tanım yaparsak çok da yanlış olmaz. Yani bir veya birden fazla çizim var elimizde. Bu çizimleri sanki oynuyorlarmış gibi video haline dönüştürüyoruz. Gerçek hayattan alıntı olmadıkları çok net anlaşılıyor zaten. Örneğin avea, turkcell, vodafone gibi firmalar genelde animasyon reklamları tercih ediyor. İzlenilen çizgi filmlerin hepsi birer örnektir. Aslında öyle bir olay yoktur, öyle bir canlı yoktur. Gerekli işlemler sonucunda varmış gibi görünür. Son zamanlarda çocukların izlemiş olduğu Kayu çizgi filmi gibi.

Neden Animasyon?

Peki neden? Günümüz şartlarında kameralar çok gelişmişken, istediğimiz her şeyi görüntüleyebilecek malzemeler elimizdeyken neden animasyon tercihlerimiz arasında? Çünkü elde edilmesi ve karşıya verilmek istenen düşünce-bilgi daha kolay bir şekilde aktarılıyor. Bir örnek vereyim. Yeni bir telefon markası çıktı. Bunun reklama ihtiyacı var duyulması için. Bunun görüntü zenginlikleri ile desteklenmemesi çok kötü olur değil mi? Düşünürseniz bir reklam sadece kamera çekimlerinden oluşuyor. Bir adam çıkıp konuşuyor. Basit bir şey olur diye düşünüyoruz. Hem görüntüyü zenginleştirmek hemde izleyenleri daha çok etkilemek için bu yöntem seçiliyor. Üstelik bazı yönden o kadar iyi şeyler ki, gerçek hayatta yapılamayan olaylar dahi bu şekilde halledilebiliyor.

JENERİKLER

Özellikler televizyon kanallarının program başlangıçlarında bulunan tanıtımlar bu yöntem ile hazırlanıyor. Çok da olumlu tepkiler alıyor ki devam ediyorlar. Görsellik çok önemlidir. Bu da aslında gerçek olmayan, profesyonel bir çalışma ile gerçekleştirilen görüntülerden oluşmaktadır.

Tanıtımlar

Diyelim ki bir tanıtım yapacaksanız. Yine çıkıp bir kişi konuşursa, bunlar süslenmezse nasıl görünür sizce? Çok klişe olmaz mı? 1990 yıllarının reklamları gibi. Pek hoş karşılanmaz ve etkileyiciliği fazla olmaz. Tanıtıma uygun tasarımlar yapılabilir. Böylelikle daha çok etkisi olur ve ilgi çeker.

Kullanılan Programlar

Tabi bu işler için bir çok program mevcut. Bunları şöyle bir sıralamaya kalkarsak sadece profesyoneller için şunları önerebilirim. Adobe After Effects, 3Ds Max işinizi görebilir. Daha amatörler için de programlar mevcut. Onları da piyasa araştırması yaparak isteklerinizi karşılayacak olanları kendiniz seçebilirsiniz. Montaj yapmak istiyorsanız da edius programını tavsiye edebiliriz. Çok detaylı değil fakat işi öğrenmenize yardımcı olabilir. Haber montajlarında genelde bu kullanılır.

Yükleme Alanları

Youtube, vimeo, izlesene, dailymotion, akillitv gibi video paylaşım siteleri mevcut. O bölümlerde paylaşabilirsiniz. Daha başka video upload siteleri de mevcut. Keyfinize göre istediğiniz her yere ekleyebilirsiniz. Kendi siteleriniz varsa ftp adresine yükleyip, bir player ile kendi sitelerinizde oynatabilirsiniz. Bunu yapmak çok zor bir şey değil.

Grafik Animasyon Nedir?

Animasyonlar da kendi arasında ayrılır. Çeşitleri vardır. Grafik dediğimiz olay şu. Hani cin ali resmi falan vardır. Bunlar hoplar zıplar. O ona domates atar. Diğeri diğerinin saçını çeker. Saçma örnekler oldu ama sanırım az çok tahmin edebildiniz. Grafikler ile hareket verme özelliklerini içine alıyor. Haliyle hareketler daha çok uğraştırıyor. Kolun yukarı gitmesi, yürütmek gibi işler koordinatlar olarak çalıştığı için bir hayli zaman alıyor. Bunlara grafik animasyon diyoruz.

Animasyon Nasıl Yapılır?

Çok kapsamlı bir konu olduğundan kısaca anlatamayacağız. Kaba mantığını anlatacağız. Animasyonlar salise bazlı çalışmaktadır. Her salisede belirttiğiniz objenin koordinat değerlerini verirsiniz. Diğer salisede başka bir koordinat veya değer belirtirsiniz. Diğer saliseye geçerken bunlar hareket ediyormuş gibi görünür ve bütün animasyonlar saliselik resimlerin art arda gelmesiyle oluşur. Programların çalışma mantığı da bu şekildedir. Nasıl yapılır ile ilgili özellikle youtube’da çok sayıda eğitimler mevcuttur.

Animasyon Dosya Uzantıları

Dosya Uzantısı / Özelliği
.avi / Büyük boyut, yüksek çözünürlük
.flv / Düşük boyut, düşük çözünürlük
.mpeg4 , .mpeg  / Orta boyut, orta çözünürlük
.png / Çok sayıda resmin video gibi görünmesi(eski çizgi filmler gibi)
.psd / Photoshop layer dökümanı
.targa / Orta boyut, orta çözünürlük
.mpg / Orta boyut, yüksek çözünürlük
.swf / Web siteler için flash videolar
.gif / Web siteler için hareketli resimler
Animasyon dosya uzantıları bu şekilde. Şimdi bu uzantıların tek tek ne anlama geldiklerini açıklayalım.

.avi

Şu anda en kaliteli çözünürlüğe sahip animasyon(video) uzantısı şeklidir. HD ve FullHD görüntüler genelde avi formatında olur. Bellekte büyük yer kaplar. Her piksel çözünürlüğü mükemmel düzeyde olduğu için boyutu da yüksektir. 10 saniye bir avi animasyon 600 MB civarlarında olabilir. Bazen 1 GB’a kadar çıkabilir. Avi uzantısına sahip görüntüler isterken ücretler yüksek gelebilir. Bunu da göz önünde bulundurmak gerekir. Bazı programlar tarafından görüntü kalitesi kaybolmadan sıkıştırılabilir.

.flv

Bu uzantı türü düşük boyutlarda olur. Çünkü çözünürlük düşüktür. Youtube’da standart olarak açılan videolar flv formatındadır.(youtube vevo hariç) Web sitelerinizde kullanacaksanız bu görüntü türünü öneririz. Herkesin internet bağlantısı çok hızlı değil. Bunu sitenize eklediğiniz zaman yüklenme hızı daha düşük olacaktır. Duraksamadan izleyenlerin yüzdesi artacaktır.

.mpeg4 ve .mpg

Bu uzantılar ise bütün videoları kapsayan video bazı olarak alınabilir. Bazen yüksek çözünürlükte ve düşük boyutlarda olabilir. Bilgisayarınızda izlediğiniz çoğu film mpg, mpeg, mpeg4 uzantılarına sahiptir. Uzun bir tanıtım istiyorsanız ve bunu sitenizde yayınlayacaksanız bu türü de öneririz.

.png

Bazı arkadaşlarımız bu konuyu merak edebilir. Png türü statik resimlerde kullanılır evet bu doğru. Hareket verilemez fakat çok sayıda png resminin Squance yapıldığını düşünürseniz hareket gibi algılanıyor. Şöyle izah edelim. 1995-2000 yılları arasında çocuklar için Redkit, Tom ve Jarry küçük defterleri vardı. Her sayfada resimler mevcuttu. O sayfaları hızlıca çevirdiğimiz zaman sanki bir videoymuş gibi görüyorduk. Bilmem siz denk geldiniz mi? Bu da onun aynısı. 5 saniyelik bir site tanıtım jeneriği oluşturdunuz diyelim. Tahmini 100 png resmi sonucu oluşur diye varsayalım. Bu 100 resmi üst üste değiştirdiğimiz zaman video gibi görünecektir. Pek tavsiye etmiyorum fakat yinede anlatmak istedik. Belki işinize yarayabilir. Edius programı kullananlar için import edilebilir bir özelliktir.

.psd

Bu işle ilgilenen herkes mutlaka photoshop programını duymuştur. Bildiğiniz gibi adobe photoshop programında layer özelliği mevcut. Her layer’a png’deki özellikler gibi hareketler verilebilir. Proje bu şekilde oluşturulup tamamlanabilir. Daha sonra bunu bir başka programda kullanmak üzere kayıt edebilirsiniz.

.targa

Png formatının bir üst aşaması olarak nitelendirebiliriz. Çok sayıda resmin arka arkaya eklenmesi sonucu animasyon oluşur. Çözünürlük iyidir ve yüksek boyutlarda olabilir. Televizyon kanallarının KJ bölümlerinde çok sık kullanılır. KJ dediğimiz olay hani programlarda alt bir şerit oluşturulur. Programın adı yazar, sunucu adı yazar gibi.

.swf

Bu uzantı çok önemli ve çok yaygındır. Orta çözünürlük ve düşük boyutlara sahiptir. Sitelerin %50’sinde bu uzantı türüne sahip videolar görebilirsiniz. Özellikle reklam işlerinde kullanılır. Banner reklamlar verirsiniz örneğin. Bir animasyon olmasını istersiniz. Bunu kullanırsanız daha güzel bir görüntü olur. Üstelik bu video türüne link de ekleyebiliyoruz. Bunu Adobe Flashprogramı ile action script yöntemi kullanarak yapıyoruz. Videonun içine butonlar da ekleyebiliyoruz. Örneğin sadece videonun üstüne değil de, videonun belirli bir bölümüne 2 adet buton koyup, 2 farklı link verebiliyoruz animasyona. Çok kullanışlıdır. Bazen web siteleri sadece swf’den oluşur. Bunu da göz önünde bulundurmak gerekir.

.gif

Gif uzantısının hemen hemen herkes bilir. Resimlere hareket verilerek oluşturulur. Her layer bir sonraki layer’a atladığı için resim, bir animasyon gibi görünür. Çok yaygındır.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Video Hazırlama Sitesi

Tanitimvideo.net video hazırlama sitesi olarak hizmetine devam etmektedir. İstediğiniz her konuda, düşüncelerinizi görüntülere dökmek için çözüm ortağınız olabiliriz. Tek yapmanız gereken aşağıdaki iletişim formunu doldurarak bizlere göndermeniz. Konuda yapmış olduğumuz örnek videolar bulunmaktadır. Sayfanın aşağılarına doğru 15-20 adet video örneği bulunuyor. Örnek videolara göz attıktan sonra aklınızdaki düşünceleri videoya dönüştürmek için bizlere detaylı bilgiler veriniz. 24 saat içerisinde düşüncelerinizi görüntüye dökerek teslim edebiliriz. Video hazırlama fiyatları da yine bu konu altında listelenmiştir. İstediğiniz çözünürlükte, belirlediğiniz saniye uzunluğunda video oluşturmak artık çok kolay! İşte sipariş formu;
Sipariş vermek için buraya tıklayın.

Video Hazırlama Sitesi
https://www.youtube.com/watch?v=GP8kWTNI6-Uhttps://www.youtube.com/watch?v=igbvBEZgA9g
Video Hazırlama Fiyatları
Fiyatları görmek için buraya tıklayın.


Video Yapma Sitesi
Piyasada çok sayıda video yapma site…

Jenerik Video Hazırlama

Televizyon programları, youtube/vimeo/instagram/facebook/twitter gibi sosyal ağlarda paylaşılacak videoların önünde veya arkasında jenerik video hazırlama yoluna gidildiğinde olumlu tepkiler almaktadır. Tüm televizyon kanallarında programların başında görürsünüz. Bizler sizler için jenerik video hazırlatma düşüncelerinizi gerçekleştiriyoruz. Jenerik video örnekleri aşağıda verilmiştir. Jenerik siparişleriniz 24 saat içinde teslim edilmektedir. Aşağıdaki iletişim ve sipariş formunu doldurarak bize göndermeniz yeterlidir.
Jenerik Video HazırlamaSipariş vermek için buraya dokunun.

Jenerik Video Örnekleri https://www.youtube.com/watch?v=wPyzTMrJCvM
https://www.youtube.com/watch?v=t-iODTUVkjs
https://www.youtube.com/watch?v=aCrtdXw6X3Q
Jenerik Video Hazırlama FiyatlarıFiyatları görmek için buraya dokunun.

Jenerik Video Hazırlatma Sipariş formunu gönderdikten sonra ekiplerimiz tarafından bilgileriniz incelenecektir. Bilgileriniz incelenip sizinle iletişim kuracağız. Detaylar belirlendikten …

Animasyon Fiyatları

Her kesime hitap edebilecek animasyon videoların ne kadar maliyete yaptırıldığını araştırıyorsanız tüm piyasa araştırmalarını bu sayfada topladık. Sayfanın tamamını okuyan bir kişinin animasyon fiyatları ile ilgili başka bir araştırma yapmasına gerek kalmaz. Hem piyasa fiyatları, hemde en uygun fiyata nereden yaptırabileceğiniz konularında detaylı araştırmalar yaptık ve size sunuyoruz. Fiyatlarda baz alınan değerler ve fiyatın neye göre değiştiğini detaylı olarak anlattık. Detayları bildiğiniz zaman animasyonu yapacak kişinin veya firmanın fiyatı düşürmesi için neler yapması gerektiğini bilirsiniz. Kısacası burada animasyon fiyatlarının A'dan Z'ye tüm aşamalarını aktarıyoruz.


Animasyon Fiyatları
Genel piyasa şartlarında animasyon fiyatları 600-700 ₺ bandından başlar ve istenilen özelliklere göre 100.000 ₺'ye kadar çıkabilir. Fiyatlar çözünürlük kalitesine, boyutuna(2D boyutlu, 3D boyutlu gibi), video süresine(kaç saniye olacağı), senaryosundaki infografik/broadcast gibi vek…